Uroczystość Pasowania na Ucznia

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Uroczystość Pasowania na Ucznia

2014-10-27

28 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym, w którym odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich uczniów klas pierwszych PASOWANIE NA UCZNIA. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15.00 w auli WSA, w obecności pani dyrektor Grażyny Lorek, pana dyrektora Wojciecha Czauderny, rodziców i nauczycieli.

Dzieci przygotowały program artystyczny, w którym podczas śpiewania piosenek i recytowania wierszy wykazały się zdolnościami  wokalnymi i aktorskimi.  Zaprezentowały również nabyte umiejętności, czym potwierdziły gotowość przyjęcia ich do grona pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.  Ceremonię dopełniło uroczyste dotknięcie przez panią dyrektor ramienia każdego pierwszaka  symbolicznym ołówkiem. Po części oficjalnej dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami udały się do swoich klas na poczęstunek, by dalej celebrować ten ważny dla nich moment. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i róg obfitości.

Życzymy wszystkim nowo przyjętym uczniom klas pierwszych, aby ich rogi napełniały się niczym róg Amaltei wiedzą, dobrem, szczęściem i miłością.