V Spotkanie Kolędowe z Dwójką!

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » V Spotkanie Kolędowe z Dwójką!

2024-01-25

V Spotkanie Kolędowe z Dwójką!

To był wyjątkowy koncert! Aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja rozbrzmiewała muzyką i śpiewem jednocząc wszystkich gości wspólnym kolędowaniem.

W piątkowy wieczór 19 stycznia 2024 roku miłośnicy muzyki oraz sympatycy Dwójki zgromadzili się na V Spotkaniu kolędowym z Dwójką. Po trzech latach przerwy wymuszonej przez obostrzenia pandemiczne i restrykcje covidowe mogliśmy wrócić na scenę gościć naszą Dwójkową rodzinę. Publiczność wypełniła aulę niemal po brzegi. Na widowni licznie przybyli się rodzice, dziadkowie, dyrekcja, sympatycy i przyjaciele - absolwenci naszej szkoły, a także nauczyciele Dwójki. Od pierwszej chwili wszyscy dali się porwać ciepłej atmosferze i wyjątkowemu świątecznemu nastrojowi.

Wieczór rozpoczęły nastrojowe dźwięki kolęd w instrumentalnej aranżacji. „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy” i „Gdy się Chrystus rodzi”. Wybrzmiały one ze sceny w niecodziennym składzie: gitara klasyczna, gitara elektryczna, ukulele oraz fortepian. Podczas koncertu można było usłyszeć znane i mniej znane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu Zespołu wokalnego-teatralnego klas młodszych oraz Zespołu wokalnego Mi-Rejki. Otulała nas muzyczna aura skocznych i wesołych interpretacji kolęd, a także było nastrojowo i lirycznie. Do wspólnego śpiewu młodzi artyści zaprosili także publiczność.

Tradycją naszych Spotkań z kolędą jest występ gościa specjalnego. W tym roku taką gwiazdą była klasa 2c, która przygotowała przedstawienie słowno-muzyczne „Anielsko-diabelskie” pod kierunkiem pań: Agnieszki Brawańskiej, Anny Chrobak-Steckel oraz Joanny Hajdugi.

Nie zabrakło również muzycznej niespodzianki. Wszyscy wykonawcy zaśpiewali piosenkę z dedykacją dla Babć i Dziadków dołączając z serca płynące życzenia.

Na zakończenie naszego muzycznego święta pani Dyrektor Grażyna Lorek złożyła wszystkim zebranym życzenia noworoczne oraz wielkie uznanie dla młodych artystów. Pani Dyrektor zapewniła, że kolejne kolędowanie z Dwójką na pewno będzie za rok.

Piosenką finałową był utwór świąteczny „Jest taki dzień” z repertuaru Czerwonych Gitar, który wszyscy zgromadzeni w Auli wykonali przy akompaniamencie fortepianowym.

Koncert zwieńczony został burzą oklasków i wielkimi brawami dla wszystkich wykonawców: Zespołu instrumentalnego, aktorów z klasy 2c, Zespołu teatralno-wokalnego klas młodszych oraz Zespołu wokalnego MI-Rejki oraz organizatorów, pani Anny Chrobak-Steckel, pani Anny Ostrowskiej oraz pani Ewy Żydek, która przygotowała przepiękną, stylową scenografię.

Wspólny śpiew połączył wszystkich zgromadzonych  którzy mogli utrzymać ten wyjątkowy nastrój i zabrać go do domów.

Zapraszamy do Galerii.