Wizyta klasy 2d w zamku Sułkowskich

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Wizyta klasy 2d w zamku Sułkowskich

2016-11-03

Każda wizyta w zamku wywołuje u dzieci dreszczyk emocji, bo rzeczywiście to magiczne miejsce. Za każdym razem mamy wrażenie, że przenosimy się w przeszłość. Nie inaczej było i tym razem.

28 października br. klasa 2d udała się na warsztaty o herbie naszego miasta.

Oj, wiele wiadomości weszło w dziecięce główki. Dzieci dowiedziały się, że każde miasto od chwili powstania ma swój herb. Wiedzą także, dzięki tej wizycie , dlaczego herb Bielska-Białej ma na tarczy właśnie takie, a nie inne rysunki i kolory.

Najważniejsze, że wszyscy zapamiętali, iż herb naszego pięknego miasta jest dwutarczowy, a pozostałe wiadomości najlepiej oddaje zapamiętany wierszyk:
„Pół złotego orła na niebieskim tle,
trzy białe lilie na czerwonym tle,
a na drugiej tarczy dwie czerwone róże na zielonym tle”.

Na pamiątkę wizyty w zamku dzieci zabrały do domu kafelki z pomalowanym własnoręcznie herbem Bialska-Białej. Z pewnością jeszcze nie raz wybierzemy się do zamku Sułkowskich!