Wrzesień „Zdrowi ludzie – nie żyją w brudzie”

REJs PO ZDROWIE » Wrzesień „Zdrowi ludzie – nie żyją w brudzie”

Wrzesień rozpoczęliśmy pod hasłem „Zdrowi ludzie – nie żyją w brudzie”. We wszystkich klasach - od zerówek, aż po klasy szóste - uczniowie usłyszeli, czym jest higiena osobista. Nie ma osoby, która nie wie, jak ważne jest częste mycie rąk, wietrzenie pokoju przed snem, codzienny prysznic i świeża bielizna.

Wszystkie tornistry i plecaki „zostały odchudzone”. Uczniowie z klas 0 – 3 zostali zaopatrzeni w segregatory, w których zostawiają podręczniki i ćwiczenia.

W ramach akcji „Lżejszy plecak” do biblioteki szkolnej zostały dostarczone podręczniki dla klas czwartych, których ofiarodawcami byli starsi koledzy z klas piątych.

Uczniowie wszystkich klas wiedzą, jak ważne jest, aby na lekcjach wychowania fizycznego ćwiczyć w strojach gimnastycznych, a nie w ubraniu, w którym przychodzą do szkoły.

Każdy, czy to mały czy duży, zaopatrzony jest w obuwie zamienne, a wychowawcy z ogromną pomocą woźnych, nadzorują, aby podczas pobytu w szkole buty zostały przebrane.

W trosce o kręgosłupy naszych podopiecznych, wychowawcy klas przeprowadzili mierzenie wzrostu i każdy uczeń znalazł miejsce w ławce o odpowiedniej wysokości.

Uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. Dzieci zaopatrzone w rękawice i worki na śmieci chętnie, choć z pewnym zaskoczeniem, zbierały śmieci w okolicach szkoły. Nie wierzyli, że ludzie tak śmiecą. Natomiast nasi przedstawiciele z klas trzecich wybrali się w odleglejsze miejsca – na Klimczok, Szyndzielnię i tam również, niestety, zebrali sporo odpadów.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” - zorganizowanej w tym roku pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… , nie śmiecę” - na ścianach klas pojawiły się gazetki tematyczne.

Na świetlicy działało Świetlicowe Kino Edukacyjne.