Wycieczka kół przyrodniczych do Jaworza

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Wycieczka kół przyrodniczych do Jaworza

2017-05-25

W dniu 12.05.2017 r. odbyła się wycieczka kół przyrodniczych do Jaworza.

Wyjazd zorganizowany został w ramach Dnia Ziemi dla uczniów, którzy szczególnie interesują się przyrodą i przez cały rok uczestniczyli w zajęciach różnych kół przyrodniczych. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej, które jest ewenementem w skali Polski. Jest jedynym muzeum na południu Polski, w którym zgromadzono wiele egzotycznych zwierząt występujących w morzach i oceanach świata, w dużym stopniu mieszkańców rafy koralowej. Zobaczyć tam można kilkadziesiąt gatunków ryb, w tym chrzęstnoszkieletowe rekiny m.in. rzadkiego rekina młota, a także płaszczki na czele z okazałym diabłem morskim czyli mantą i ryba piłą. W oddzielnej ekspozycji przedstawiono nasz Bałtyk. Poznać tam można ciekawą historię Bałtyku, a także obejrzeć wiele okazów, które obecnie występują w naszym morzu. Ciekawe są również gabloty z licznymi bezkręgowcami oraz węże morskie i żółwie.

Na koniec wycieczki uczniowie obejrzeli ciekawy film przedstawiający historię Jaworza oraz środowisko przyrodnicze Beskidu Śląskiego. Była to kolejna okazja do pogłębiania wiedzy w ciekawy i niestandardowy sposób. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.