Wycieczka przedmiotowa klas 3e i 3d do Koniakowa

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Wycieczka przedmiotowa klas 3e i 3d do Koniakowa

2017-04-21

11 kwietnia uczniowie klas 3d i 3e odwiedzili Centrum Pasterskie w Koniakowie – przemiłe miejsce pośrodku naszych pięknych gór. Tam w atmosferze zabawy i radości uczyli się o tym, co dają nam owce i zwiedzali wystawę pasterską.

Uczniowie mieli niecodzienną okazję obcowania ze zwierzętami pasterskimi - owcami i kozami. Można było je pogłaskać i nakarmić, a zachwytom nad małymi jagniątkami nie było końca. Bardzo interesująca okazała się interaktywna prelekcja pt. "Po nitce do kłębka". Sympatyczna pani przewodnik nie tylko opowiadała, ale przede wszystkim pokazywała kolejne etapy obróbki wełny i wyroby wełniane. Podczas zajęć warsztatowych dzieci własnoręcznie wykonały piękne pamiątki z owczej wełny - pompony i aniołki. Nie zabrakło akcentu kulinarnego. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wyrabia się tradycyjne góralskie oscypki i mogli skosztować kilka rodzajów tego pysznego sera.

Jeśli Koniaków to oczywiście słynne na cały świat koniakowskie koronki. Wszystkich zachwyciła wystawa koronek i odwiedziny w zagrodzie koniakowskiego gazdy, które były okazją do poznania niezwykłego instrumentu – trombity. Okazało się, że nie tak łatwo wydobyć z niej dźwięki!

W drodze powrotnej dzieci podziwiały z okien autokaru nasze przepiękne góry oraz Zameczek Prezydenta RP i skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle.

Nauka w atmosferze radości i zabawy to coś, co z pewnością długo będziemy wspominać.

Ta niecodzienna wycieczka udała się dzięki inicjatywie i finansowemu wsparciu rodzin uczniów klasy 3d i 3e. Gorąco i serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pomoc!

Zapraszamy do galerii.