Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - część artystyczna

Aktualności » ARCHIWUM 2019/2020 » Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - część artystyczna

2020-06-24

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas dla wszystkich. To zwieńczenie kolejnego roku zgłębiania tajników wiedzy, rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Zawsze wszyscy cieszą się, że po trudach, zmaganiach i wysiłku całorocznej pracy nadchodzą upragnione wakacje. W tym roku jest niestety inaczej. W szkole zamiast odgłosów rozmów i euforii uczniów panuje głucha cisza. Jej uciążliwe brzmienie wprowadza nas w stan zadumy i refleksji. „Szkoła to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i inni mogą cieszyć się swoją pracą i być z niej dumni.” - W. Edwards Deming. Tu tworzą się relacje, więzi i czujemy się bezpiecznie. Choć trudny czas epidemii wystawia nas na próbę cierpliwości i pokory, nie poddamy się. Walczymy z nowymi wyzwaniami, z nowymi formami pracy i z nowymi standardami. Wyznaczone cele wszyscy staramy się ambitnie osiągać. Tęsknimy za „normalnością”, za spotkaniami twarzą w twarz, za lekcjami w salach i pracowniach, za wymianą uśmiechów i żartów, za kontaktem. Tak zwyczajnie tęsknimy za obecnością.

Uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w Auli TS, niestety w związku z sytuacją epidemiczną nie będzie. Nie odbędzie się tradycyjne podsumowanie mijającego roku pracy przez Panią Dyrektor Grażynę Lorek. Nie będzie też ciepłych życzeń wakacyjnych, tłumnie zgromadzonej publiczności, wyróżnień i laureatów, którzy z dumą staliby na scenie, ani koncertu, w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów. Tę pustkę spróbujemy wypełnić muzycznym upominkiem. Zespół Wokalny MI-REJki przygotował utwór grupy ABBA – „Mamma Mia”. Nagrania zostały wykonane samodzielnie w warunkach domowych – razem, choć jednak oddzielnie. Mamy nadzieję, że ta radosna i energetyczna piosenka wprowadzi wszystkich w wakacyjny nastrój, pełen beztroski i słońca. Pozwoli uwierzyć w lepsze jutro,  a w serca wprowadzi dużo radości, spokoju i wiary w powrót do normalności.

Bądźcie zdrowi i uważajcie na siebie. Do zobaczenia po wakacjach!