!!!MISTRZOWIE BIELSKA-BIAŁEJ W PIŁKĘ RĘCZNA!!!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » !!!MISTRZOWIE BIELSKA-BIAŁEJ W PIŁKĘ RĘCZNA!!!

2023-04-18

Na przełomie miesięcy marca i kwietnia reprezentacja szkoły w piłkę ręczną rywalizowała w Mistrzostwach Bielska-Białej w tejże dyscyplinie w rocznikach do 2010 r. (Igrzyska Dzieci).

Uczniowie z klas VI i VII rywalizowali z 16 drużynami, które zostały podzielone na cztery grupy. Nasza reprezentacja rywalizowała w grupie II. Zawody rozpoczęliśmy od porażki ze SP 32, ale później było już coraz lepiej. Po wygranych z SP 27 i z SP 9 chłopcy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek z drugiego miejsca w grupie. Tam po zaciętym meczu z SP KTK, wynikiem 4:7 dla "dwójki" awansowaliśmy do półfinału. Na tym etapie rywalizacji napotkaliśmy SP SMS "Rekord", którą po wspaniałym meczu nasza reprezentacja pokonała 6:1. Finał okazał się rewanżem za porażkę w grupie. Natrafiliśmy na SP 32, którą nasi "dwójkowi" reprezentanci, swoim ogromnym wkładem i zaangażowaniem pokonali wynikiem 9:6. Tym sposobem zostaliśmy Mistrzami Bielska-Białej w piłkę ręczną w Igrzyskach Dzieci oraz nasza "dwójkowa" reprezentacja awansowała do Ćwierćfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 20.04.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Bystrej.

Skład reprezentacji chłopców: Adam Bartoszek, Karol Piłot, Tomasz Sroka, Goran Zieliński, Konrad Kanik, Kamil Bożek, Kajetan Klimeczko, Antoni Bury, Franciszek Krzempek, Grzegorz Traczewski, Bartosz Sieczek, Kamil Rodenko.

!!!Gratulujemy chłopakom tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek!!!