"List do Asiuni"

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » "List do Asiuni"

2021-01-05

"List do Asiuni" - pod tym hasłem odbył się w grudniu br. Szkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas trzecich.

Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie zredagować i napisać list do Joanny Papuzińskiej, autorki i bohaterki lektury szkolnej pt. „Asiunia”.

Joanna Papuzińska, rocznik 1939, to poetka i pisarka uhonorowana licznymi nagrodami. Dzisiaj ma 81 lat i jest profesorem nauk humanistycznych. W książce dla najmłodszych pt. „Asiunia” we wzruszający sposób opisała swoje wojenne losy.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności literackich i doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy. Nadesłane prace wyróżnione zostały za oryginalność i poprawność kompozycji oraz bogactwo języka.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce – Lena Strach kl.3a

II miejsce – Milena Byrska kl.3b, Liliana Bączyk kl.3d, Laura Motyka kl.3d

III miejsce – Stanisław Rędziński kl.3b, Laura Stekla kl.3d, Oliwia Niesyt kl.3d

Wyróżnienie – Kacper Ciućka kl.3b

Gratulujemy zwycięzcom! Wasze listy były wspaniale! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i nadesłali piękne prace. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zachęcanie dzieci do spróbowania swoich sił oraz skanowanie prac i przesłanie ich wychowawcom.