ArtREJowy zawrót głowy – święto talentów w Dwójce

Aktualności » ARCHIWUM 2017/2018 » ArtREJowy zawrót głowy – święto talentów w Dwójce

2018-05-21

III Szkolny Przegląd Talentów, który odbył się 14.05.2018 r., mógł przyprawić niejednego odbiorcę o zawrót głowy. Popisów artystycznych i emocji było co nie miara. Brawurowe występy, zaskakujące pokazy, zabawa na scenie, wartka akcja zmieniających się dyscyplin jak i duża dawka dobrego  humoru  -  tak to dwójkowi artyści dzielnie próbowali swoich sił w artREJowych zmaganiach. Potyczki uczniów w ramach III Szkolnego Przeglądu Talentów - ArtREJowy zawrót głowy zostały podzielone na dwie grupy wiekowe - uczniów klas młodszych (1-3) oraz klas starszych (4-7). Paleta prezentacji mieniła się wielobarwnymi dyscyplinami: muzyczną, ruchową, sceniczna, zręcznościową. Na monotonię widzowie także nie mogli narzekać. Utalentowani artyści prezentowali się na scenie w różnorodnych składach wykonawczych: solo, w duetach, w triach i w kwartetach. Nasze naj-artREJowe jury w skład którego wchodzili: dyr. Grażyna Lorek, p. Ewa Zięba, p. Agnieszka Marczyńska i p. Jakub Kamiński miało nie lada wyzwanie, by zmierzyć się z oceną potencjału adeptów sztuki. Duża ilość złożonych kart zgłoszeniowych uczniów jest świadectwem żywych zainteresowań artystyczno-scenicznych. Zaś szeroki wachlarz dyscyplin umożliwił pokaz aż 61 różnorodnych prezentacji.

Młodzi Artyści z polotem i entuzjazmem odważnie oraz przebojowo wkraczali na scenę by prezentować swoje zdolności, a rówieśnicy dopingowali swoich faworytów gromkimi brawami. Wszystkiemu towarzyszyła ciepła i życzliwa atmosfera, a przede wszystkim dużo radości. Różnorodność dyscyplin sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podziwialiśmy wschodzące gwiazdy wokalne, instrumentalistów, tancerzy, recytatorów, iluzjonerów, grupy kabaretowe, taneczne, akrobatyczne oraz sportowców.

Nasze artREJowe święto to już tradycja, która zagościła w progach Dwójki na dobre. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki z talentem na kolejny konkurs – przegląd talentów, który odbędzie się już za rok!!! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i pasji. I choć wyniki przeglądu poznamy wkrótce to każdy już jest zwycięzcą, bo wielkim skarbem jest posiadać talent i się nim dzielić.