BAJKOWO – REJOWO – ODLOTOWO – PIKNIKOWO

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » BAJKOWO – REJOWO – ODLOTOWO – PIKNIKOWO

2017-05-31

Już po raz trzeci Dwójkowicze udowodnili całemu miastu, że jesteśmy jedną szkolną rodziną. To właśnie piknik szkolny, który odbył się 27.05.2017 był znamienitym dowodem naszej niezwykłej więzi. Piknik to okazja, żeby poza ławkami, tablicą i książkami, w innym wymiarze poznać się nawzajem, bo nic nie jest cenniejsze niż poświęcony sobie czas. I tak Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i Uczniowie wybrali się w podróż do świata bajek i fantazji.  W końcu tytuł Bajowo - Rejowo - Odlotowo zobowiązuje. Tylko w Dwójce mogło się udać spotkanie bohaterów z 22 bajek i filmów na raz. Były smerfy z Gargamelem, Kubuś Puchatek i jego smakołyki, Jaś i Małgosia, Alibaba i jego rozbójnicy, szalone Minionki, Harry Potter, i wiele innych postaci dzięki którym „moc była z nami”. Dopisała pogoda, świetne humory i duża ilość sympatyków naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas goście honorowi: pan Przemysław Drabek – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, ks. Krzysztof Cienciała – proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburgskiej w Bielsku-Białej, pan Ryszard Radwan – Naczelnik Wydziału Sportu w mieście Bielsko-Biała, pan Jerzy Pieszka - Naczelnik wydziału Kultury i Sztuki naszego miasta, oraz pan Ryszard Odrzywołek – dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku.

Fantastyczną zabawę i atrakcje zapewniła nam firma eventowa Centaurus. Naszym piknikowo-bajkowym przewodnikiem był pan Piotr, który niczym busola, kierował naszą rozrywkową podróż w nieznane. Nad bezpieczeństwem tej podróży czuwała Pani Dyrektor. Jak to w „Dwójce” nie zabrało artystycznych wrażeń. Na naszej kredkowej scenie tańczyły zerówkowe Smerfy, MI-Rejki radośnie odśpiewały piosenki piknikowe, dwa koła teatralne wypełniły nasze serca artystycznymi doznaniami spektaklowymi oraz zaprezentowały się ArtREJowe gwiazdy – zwycięzcy Szkolnego Przeglądu Talentów. Ucztę dla duszy dopełniła uczta dla ciała. Na straganach baśniowe postaci prześcigały się pomysłami jak przyciągnąć uwagę piknikowiczów. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Nie brakowało smakołyków z krainy miodem i mlekiem płynącej, eliksirów młodości i odlotowych gadżetów z ulubionymi bohaterami bajek i książek. Dzieci mogły w kącikach urody pomalować sobie twarze, upleść kolorowe warkoczyki, pomalować paznokcie czyli zaprojektować biżuterie.

Nie zabrakło tez emocji i adrenaliny. Męska część grona pedagogicznego wyzwała odważnych tatusiów na footballowy pojedynek. W rezultacie okazało się, że ekstraklasa na nasze gwiazdy musi poczekać, mimo iż zapału panom nie brakuje. Piknikowe atrakcje zwieńczyła loteria fantowa, licytacja koszulki mistrza świata w szybownictwie Sebastiana Kawy i losowanie zwycięzców oraz atrakcyjnych nagród.

I tak bajkowy piknik przeszedł już do historii. W naszej pamięci długo zostanie kolorowy świat i wiraż postaci fantastycznych. To dzięki Waszej obecności było to niepowtarzalne wydarzenie. Wiemy, że bez nas wszystkich „Dwójkowe” święto nie było piękne.

A co będzie za rok? Sami zobaczycie