Basen

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Basen

2015-03-20

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas drugich i trzecich w ramach lekcji wychowania fizycznego uczęszczają na zajęcia na basenie w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika.

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego kolejna grupa dzieci, tym razem z klas: 2 B, 2 C i 3 A bierze udział w zajęciach na basenie. W ramach lekcji wychowania fizycznego, co trzy tygodnie każda klasa udaje się pod opieką wychowawcy do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, gdzie na basenie czeka już nauczyciel WF – u, pan Jarosław Gonczarenko z nową porcją ćwiczeń i zabaw w wodzie. Dzieci, które jeszcze nie potrafią pływać zgłębiają tajniki tej umiejętności w czasie wesołych zabaw z wykorzystaniem kolorowego sprzętu pływackiego, a umiejące pływać wykorzystują czas na doskonalenie umiejętności pływackich. Ćwiczenia i zabawy są tak dobierane przez pana Jarosława, że każdemu dziecku sprawiają radość i każda  buzia uśmiecha się na wzmiankę o zajęciach basenie.

Atutem zajęć na basenie jest nie tylko dobra zabawa, ale fakt, że zajęcia te hartują organizm, wpływają na sferę psychiczną poprzez wyrabianie odwagi, zdyscyplinowania, systematyczności, pracowitości oraz samodzielności.