Cieszyn

Aktualności » ARCHIWUM 2014/2015 » Cieszyn

2015-03-12

W dniu 12.03.2015 gościliśmy w naszej szkole uczniów z SPTE z Cieszyna. Gospodarzami spotkania byłą klas 5c. Nasi cieszyńscy koledzy zwiedzili szkołę, poznali jej historię i uczestniczyli we wspólnych zajęciach z historii i matematyki, przygotowanych przez p. Dorotę Mikocik i p. Barbarę Marijczyn.

Następnie zaprosiliśmy ich do magicznego świata filmów rysunkowych. Zwiedzaliśmy bielskie SFR, poznaliśmy tajniki pracy rysowników i grafików oraz etapy powstawania animacji. W kinie Studio obejrzeliśmy znane produkcje - „Bolka i Lolka”, „Reksia” oraz nowy film, będący jeszcze w fazie produkcji - „Kuba i Śruba”.

Po smacznym obiedzie przyszedł czas na trochę ruchu na świeżym powietrzu. Pogoda na szczęście była dla nas łaskawa i mogliśmy przespacerować się bielskimi uliczkami. Uczniowie 5c przygotowali krótkie prezentacje dotyczące ważnych miejsc – między innymi jedynego w Polsce pomnika Marcina Lutra, Starówki, Zamku Sułkowskich, murów obronnych miasta.

Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w Teatrze Polskim. Po jego przepięknych wnętrzach oprowadzał nas pan Tomasz Lorek- aktor na co dzień w nim pracujący. Mieliśmy okazje przyjrzeć się kulisom, podpatrzeć prace operatorów świateł i stanąć na prawdziwej scenie. Nasz przewodnik opowiadał o historii teatru i architekturze budynku, wprowadził nas w tajnik pracy aktora. Na zakończenie odwiedziliśmy jeszcze pracownię peruk, gdzie poznaliśmy warsztat pracy charakteryzatora i mogliśmy do woli przymierzać różne teatralne peruki. Doskonale się bawiliśmy.

Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do szkoły na małe co nieco – pyszne ciasto i babeczki.