Debiut ucznia klasy 6b zwieńczony zwycięstwem i to nie jednym!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2020/2021 » Debiut ucznia klasy 6b zwieńczony zwycięstwem i to nie jednym!

2021-06-24

Igor Klimczak od kilku lat interesuje się sportami sztuk walki. W przeszłości trenował karate, a od blisko dwóch lat Kung Fu w szkole Shaolin KUNG FU BESKIDY i jest uczniem SI FU Stanisława Ścieszki (SHI YAN LONG) – jednym z dwóch w Polsce, który mieszkał  i trenował w klasztorze Shaolin tradycyjne Kung Fu.

 

12 i 13 czerwca wziął udział w XXVII Mistrzostwach Polski Wushu Kung Fu w Warszawie w Centrum Sportu Wilanów. Wystartował w trzech konkurencjach:

Style północne - kategoria od 12 do 14 lat gdzie spośród wielu zawodników z całej Polski w tej kategorii wiekowej  otrzymał największą ilość punktów i zdobył złoty medal, otrzymując tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

Srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył w konkurencji QINGDA do 43 kg, gdzie podczas walki mierzył się z przeciwnikami o większym doświadczeniu na takich imprezach. 

Brązowy medal otrzymał za wykonanie formy z kijem w kat. 12-14 lat gdzie ostatni etap formy z kijem poznał dwa tyg. przed Mistrzostwami!!!

 

Cieszymy się, że nadszedł czas, aby ciężka praca Igora na treningach w klubie, w domu, czy też na obozach sportowych została doceniona i dała jego rodzicom i całej szkolnej społeczności powód do dumy. Sukces Igora z pewnością będzie motywował go do dalszego rozwoju umiejętności, ale też do pokonywania własnych słabości. W końcu Wushu Kung Fu to zarówno doskonalenie ciała, jak i umysłu.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło