Doświadczenia i projekty 3D

Laboratoria przyszłości » Doświadczenia i projekty 3D

2023-03-28

W marcu uczniowie tworzyli kolejne projekty z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Uczniowie klas młodszych poznawali tajniki modelowania 3D w programie Tinkercad. Warsztaty odbywały się w ramach lekcji informatyki oraz koła programowania. W ciągu warsztatowych spotkań uczniowie zgłębiali tajniki modelowania 3D w darmowym programie Tinkercad. Odkrywając jego funkcje i możliwości przekonali się, że projektowanie w trzech wymiarach nie jest niczym trudnym, a stworzyć od podstaw model pod druk 3D może dosłownie każdy.

  

Uczniowie klas 8, korzystając ze sprzętów zakupionych w programie "Laboratoria Przyszłości", "rozpalali w sobie" miłość do chemii badając palność niektórych węglowodorów.

  


Chemia organiczna, którą obecnie poznają klasy 8, to również otaczający nas plastik czyli polimery. Z okazji pierwszych dni wiosny uczniowie na lekcji próbowali swoich sił w sieciowaniu polimerów czyli tworzeniu popularnych slimów.

    

W czasie zajęć świetlicowych poprzez zabawę klockami przestrzennymi dzieci rozwijały wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Miały również możliwość ćwiczenia swoich zdolności manualnych. Podczas wspólnej zabawy powstawały liczne modele pojazdów oraz mini projekty architektoniczne.

  

  

Na zajęciach z koła plastycznego uczniowie kontynuowali zabawę z długopisami 3D. Powstawały rozmaite formy abstrakcyjne, przestrzenne zwierzątka, ozdobne pudełka czy też różne fasony okularów.

    

Miłym urozmaiceniem zajęć stały się robótki ręczne. Powstają pierwsze projekty z kolorowych włóczek zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

  

  

Zespół instrumentalny klas starszych do realizacji swoich nagrań wykorzystuje nowy sprzęt uzyskany dzięki programowi „Laboratoria przyszłości.

Efekty ich pracy można zobaczyć tu: LINK

Zakupionych sprzętów z programu „Laboratoria przyszłości” mamy coraz więcej. Zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi informacjami na temat ich wykorzystania.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Boisko: 603304499

Godło