Działamy dalej
2024-03-01
Początkiem stycznia uczniowie klas 7 na lekcjach plastyki omawiali formę artystyczną, będąca odmianą kolażu, według której tworzy się trójwymiarowe kompozycje z przedmiotów gotowych tzw. „Asamblaż”. Uczniowie mieli możliwość rozwijania twórczego myślenia i zdolności artystycznych używając zakupionych klejów na gorąco oraz nożyczek. Powstały bardzo kreatywne prace, które możemy podziwiać poniżej.
Klasy 7 również w ramach zajęć z plastyki udali się na wystawę 46. Biennale Bielska Jesień 2023 do bielskiej Galerii BWA. Uczniowie mogli oglądać prace artystów oraz uwieczniać to wydarzenie aparatem zakupionym w ramach programu.
Uczestnicy koła plastycznego również udokumentowali aparatem swoje wyjście na warsztaty, które odbyły się w Willi Sixta. Tematem przewodnim był „Reuse w życiu i architekturze”. Termin „reuse” oznacza „wtórne zastosowanie”, odnosi się do ponownego wykorzystania przedmiotów. Warsztaty składały się z krótkiej prezentacji na temat trendu ”reuse” w architekturze i projektów z nim związanych, zwiedzania wystawy oraz tworzenia mapy inspiracji na podstawie kart pracy.
Wszystkie zdjęcia są dostępne w galerii na stronie internetowej naszej szkoły pod linkiem: LINK
Klasy szóste także miały okazję obejrzeć wystawę malarstwa w BWA pt. ”Ślady i znaki – malarstwo aborygenów z Australii centralnej”. Dużo zdjęć wykonanych nowym aparatem dokumentujących to wydarzenie również znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły: LINK
Aparat towarzyszył nam nie tylko podczas wyjść ale i również szkolnych uroczystości. Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas V Spotkania Kolędowego z Dwójką. Zdjęcia są oczywiście dostępne w naszej galerii: LINK
W czasie wystąpień oraz podczas przygotowań nasi nauczyciele wraz z uczniami korzystali z nagłośnienia, mikrofonów, dyktafonów oraz programów do obróbki filmów zakupionych w ramach programu.
Uczniowie uczęszczający na lekcje WDŻ mieli możliwość obserwowania w wirtualnej rzeczywistości etapów rozwoju dziecka oraz niektórych elementów ciała człowieka. Cały czas uczymy się tajników Gogli i odkrywamy nowe funkcje przez co nasze zajęcia są jeszcze bardziej atrakcyjne.
Również uczestnicy koła geograficznego korzystali z Gogli VR podziwiając rożne krajobrazy świata. Mogliśmy w wirtualnym świecie zobaczyć podwodny krajobraz rafy koralowej, lodowe pustynie na Antarktydzie czy obejrzeć z bliska różne zwierzęta np. rekiny, delfiny, daniele czy orły.
W styczniu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klas drugich poznawali program TINKER CAD, za pomocą którego można projektować zaawansowane modele do druku 3D. Projektowanie to nie tylko świetna zabawa ale również doskonalenie umiejętności myślenia przestrzennego. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością dzięki czemu powstały piękne breloczki. Realizowane zajęcia dostarczają wiedzy, że druk 3D ma coraz większe zastosowanie w życiu codziennym.
Nadszedł również czas na nowe krosna. Nasi uczniowie na zajęciach koła plastycznego wykonywali kolorowe dywaniki z przeróżnych materiałów. Praca była bardzo mozolna i trzeba było włożyć sporo wysiłku jednak efekty pracy robią wrażenie.
Niektóre dzieci w dalszym ciągu rozwijały zdolności manualne szydełkując lub robiąc piękne bransoletki i ozdoby
z włóczki.
Uczniowie klas czwartych na lekcjach przyrody zaznajamiali się z podstawowym sprzętem meteorologicznym. Mieli możliwość zmierzenia temperatury w kilku miejscach budynku szkoły oraz poza nią. Zapoznali się z obsługą i wyglądem termometru, wiatromierza, deszczomierza oraz barometru.
Dzieci uczęszczające na świetlicę również nie próżnowały. W lutym w ramach zajęć świetlicowych wykonywały prace przestrzenne z wykorzystaniem długopisów 3D. Tematyka prac była zgodna z aurą za oknem. Powstały piękne wiosenne kwiaty oraz bałwanki.
Na pewno będziemy dalej działać i wdrażać kolejne osoby w korzystanie z naszych nowych pomocy. Następne relacje pojawią się już wkrótce.