Dzieci śpiewają Kolędy

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Dzieci śpiewają Kolędy

2017-01-02

Pierwotne znaczenie słowa kolęda to pieśni towarzyszącą odwiedzinom. W myśl tej tradycji już po raz trzeci, zespół wokalny MI-Rejki 30.12.2016 udał się do Cieszyna, by tam głosić radość z Narodzenia Pańskiego. Nie straszna była nam mroźna pogoda, szalejący wirus przeziębieniowy czy odległość, chcieliśmy wspólnie z dziećmi szkół śląska cieszyńskiego wyśpiewać najpiękniejsze dźwięki płynące z kolęd i pastorałek. Na deskach cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza odbyło się niezwykłe wydarzenie - Koncert Świąteczny – Dzieci śpiewają Kolędy, które pozwoliło nam zatrzymać zimową aurę i magię świąt. Ponad 200 Małych Artystów, z ośmiu pobliskich szkół swoim śpiewem entuzjastycznie odpowiedziało na zaproszenie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, który był moderatorem spotkania. Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały  w wielobarwnych aranżacjach i interpretacjach muzycznych. Mimo tej artystycznej różnorodności, jednoczył nas wspólny cel – dzielenie się ciepłem płynącym z Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci śpiewały całym sercem, a na rozpromienionych twarzach malowały się szczery uśmiech, szczęście i zaangażowanie. Wśród utalentowanych kolędników nasze MI-Rejki żywiołowo wykonały trzy pastorałki, które znakomicie oddały świąteczną atmosferę. W głosach dwójkowiczów słyszeliśmy odwagę, polot a przede wszystkim piękny i harmonijny śpiew. Radość ta była tym większa, że publiczność nagrodziła nasz występ gromkimi brawami. Ożywiły relacje międzyszkolne, a chęć głoszenia Dobrej Nowiny była widoczna w sile wspólnego śpiewu. Braterska jedność i wspólny cel przybliżyły do siebie zaproszone szkoły i znakomicie wpisały się w tematykę świąt.

Wszystkim Artystom gratulujemy występu i zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów muzycznych. W Nowym Roku 2017 Dyrekcji, Rodzicom i Nauczycielom składamy życzenia wszelkiej pomyślności, a Młodym Adeptom wiele odwagi w zdobywaniu co raz to nowych celów dydaktycznych i artystycznych.