Dzień Matki i Dzień Ojca

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Dzień Matki i Dzień Ojca

2016-06-14

Dwa dni zapisały się wspaniale w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły. Zawitali bowiem do nas szczególni goście, osoby najważniejsze w życiu każdego z nas: rodzice.
8 czerwca br. gościli rodzice dzieci z klasy 1 e i 2 a, natomiast 9 czerwca - rodzice dzieci z klasy 1 d i 2 b.
Uczniowie wytrwale przygotowywali się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń – pań: Ewy Zięby, Ireny Frydel, Liliany Konieczny i Ewy Kocman.
Dzieci zaprezentowały rodzicom przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Występ dzieci dzięki ich zaangażowaniu, pięknym strojom i ciekawej scenografii był wspaniały. Niejednej mamusi i tatusiowi urosło serce z dumy podczas tego występu. Zwieńczeniem występu dzieci były gromkie brawa. Ale to nie był koniec niespodzianek dla rodziców.
Po przedstawieniu dzieci prezentowały rodzicom wiersze o mamie i tacie okraszone piosenkami. I tym chwilom towarzyszyły ogromne wzruszenia. Później dzieci wręczały  rodzicom przygotowane własnoręcznie upominki i karty z życzeniami lub dyplomy dla najwspanialszej mamy i najwspanialszego taty. Po głównej części uroczystości nastąpił  czas na słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy. Dużo śmiechu towarzyszyło momentowi wyszukiwania się przez rodziców wśród portretów wykonanych przez dzieci, loteria z upominkami na wesoło i zabawy integracyjne.
To miłe spotkanie z pewnością zostanie w pamięci wszystkich na długo.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym za zaszczycenie nas swoją obecnością i życzymy kochanym rodzicom wielu takich sympatycznych chwil za sprawą swoich pociech, ale
i chwilki zadumy nad fragmentem znanej piosenki Urszuli Sipińskiej:

„…Cudownych rodziców mam, cudownych rodziców mam,
odkryli mi każdą z dróg, po której szłam.
Mam cudownych rodziców, bo przyjaciółmi moimi są
w porę rzekli mi: dalej, to idź drogą swą…”