Dzień sportu 2024

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Dzień sportu 2024

2024-06-07

Jeśli zbliża się czerwiec, to wiadomo, że w naszej szkole odbędzie się wielkie święto sportu.

Tak było i w tym roku szkolnym, gdzie na kompleksie sportowym Orlik, przy sprzyjającej aurze, sportowe zmagania podjęli wszyscy nasi uczniowie. Tradycyjnie rywalizowali oni w lekkoatletycznych zawodach, mierząc się ze sobą w konkurencjach biegowych, rzutowych oraz skocznościowych. Na podstawie uzyskanych wyników nagradzaliśmy najlepszych w swoich rocznikach – piękne medale zawisły na szyjach najlepszej trójki wśród dziewcząt i chłopców w swoich klasach. Warto w tym miejscu wymienić zwycięzców, począwszy od klasy pierwszej byli to: Mateusz Kupczak 1b, Jan Wizner 2a, Filip Surma 3c, Filip Mikłusiak 4c, Mirwais Momand 5a, Jakub Martyniak 6a, Kamil Rodenko 7c, Vsevolod Pominov 8b. Wśród dziewcząt najlepsze były: Anna Safronova 1b, Nina Szpak 2c, Ada Chrapek 3c, Hanna Wawro 4c, Magdalena Wolna 5b, Aleksandra Woźniak 6c, Emilia Dębowska 7c, Milena Gdula 8a.

Po zawodach indywidualnych wystąpiły klasowe sztafety, chyba najbardziej widowiskowa i emocjonująca konkurencja zawodów. Z tej zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszły klasy: 1a, 2a, 3c, 4a, 5b, 6c, 7c, 8a. Kolejny już raz o pełnię sił naszych sportowców zadbała szkolna Rada Rodziców, zapewniając wodę i zdrową przekąskę - soczyste jabłka.

Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci, liczną frekwencję i wspaniałą atmosferę, już dzisiaj, śmiało można zaprosić wszystkich na przyszłoroczne zmagania, które odbędą się, a jakżeby inaczej, w czerwcu 2025!