Event lekkoatletyczny

Aktualności » ARCHIWUM 2023/2024 » Event lekkoatletyczny

2023-10-13

W słoneczny czwartek, 12.10.2023 r. uczniowie z klasy 6b i 6c wzięli udział w Evencie Lekkoatletycznym - "Zacznij od lekkiej". Impreza została zorganizowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Bielsko-Biała oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas zawodów sportowych, które odbyły się na Orliku przy ul. Słowackiego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, biegu na 300 m, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej, przybliżenie tajników lekkiej atletyki oraz dobra zabawa. Nie ważne było kto wygra, kto zajmie pierwsze miejsca, nie była prowadzona klasyfikacja zawodników, najważniejszy był udział. Po zakończonych zawodach uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki oraz każdy z zawodników, który ukończył cztery konkurencje został nagrodzony medalem w kolorze złotym za zajęcie pierwszego miejsca.

Gratulujemy wszystkim serdecznie i zachęcamy do uprawiania sportu.

Pamiętajcie: !!!SPORT TO ZDROWIE!!!

O wydarzeniu i o udziale w nim naszych uczniów pisała również prasa lokalna. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem ale i z bogatą w zdjęcia galerią: LINK