Filmowy konkurs przyrodniczy

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2021/2022 » Filmowy konkurs przyrodniczy

2022-03-17

Drodzy Uczniowie,

Ze względu na zbliżający się w kwietniu Dzień Ziemi, ogłaszamy konkurs przyrodniczy, celem którego będzie propagowanie ochrony przyrody oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej środowiska przyrodniczego Polski. Konkurs będzie polegał na stworzeniu kilkuminutowego filmu dotyczącego jednego z poniższych zagadnień:

•          Formy ochrony przyrody w Polsce

•          Parki Narodowe w Polsce

•          Parki Krajobrazowe województwa śląskiego

•          Rezerwaty przyrody w Bielsku-Białej

•          Jak dbać o naszą planetę?

•          Ochrona zasobów wodnych w Polsce

•          Lasy w Polsce

Film można tworzyć indywidualnie oraz grupowo (maksymalnie 4 osoby). Powinien trwać od 4 do 10 minut. Najlepsze filmy zostaną wyświetlone podczas uroczystości wręczania nagród laureatom konkursu powiatowego „Ochrona przyrody i dziedzictwa kulturowego Polski”.

Filmy należy przesyłać do nauczycieli biologii lub geografii, a w przypadku dużego rozmiaru pliku (ponad 6MB) film należy umieścić w chmurze, np. Pliki Google i link do pliku przesłać do nauczycieli biologii lub geografii. Termin wykonania pracy – 20.04.2022 r.