I Międzyszkolny konkurs Amatorskich Grup Kabaretowych KabaREJ już za nami!

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » I Międzyszkolny konkurs Amatorskich Grup Kabaretowych KabaREJ już za nami!

2017-05-09

28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Amatorskich Grup Kabaretowych KabaREJ. To my - Dwójka jesteśmy inicjatorami i propagatorami dobrego humoru w szkole. Przegląd okazał się nietuzinkowym i wymagającym wydarzeniem, a mimo to przekroczyliśmy granicę miasta. Skeczowe wyzwanie przyjęły grupy sąsiadującego powiatu, które pokonały wiele kilometrów by dzielić się swą twórczością i zarażać humorem. KabaREJ to także nazwa naszej formacji satyrycznej, którą tworzą uczniowie z klasy 5b, którzy od samego początku niesamowicie zaangażowali się w przygotowanie tego konkursu, grupa ta godnie prezentowała naszą „Dwójkę”. Uczestnicy grup kabaretowych oceniani byli przez profesjonalistów. W skład Jury wchodzili bowiem: przewodnicząca - Pani Iwona Kusak (trenerka, animatorka społeczna i kulturalna, pedagog dramy, pomysłodawczyni i realizatorka wielu wydarzeń oraz projektów kulturalnych, kierownik Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz działającego w strukturach Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej), Sławomir Miska (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu od 2007 r. związany z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej) oraz Michał Czaderna (od 2013 r. absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od początku kariery aktorskiej związany z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej). Na kabaretowe zaproszenie odważnie odpowiedziały: Kurtyna - grupa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Wieszcząt, która zaprezentowała nam skecz pod tytułem; „Sierotka Marysia i siedmiu krasnoludków” oraz O rety kabarety – ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna -, która wystąpiła z programem: „Cieszyńskie wariacje ku uciesze publiczności…” Każdy zespół zaprezentował 10-minutowy skecz, którym rozbawił jurorów i publiczność. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął kabaret z Cieszyna „O rety kabarety”, a na drugim miejscu ex aequo uplasowały się grupa "Kurtyna" z Wieszcząt oraz my - gospodarze „KabaREJ”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości, zaangażowania a przede wszystkim dobrego humoru. Pamiętajcie o nas za rok!