II edycja szkolnego konkursu „W krainie baśni”.

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » II edycja szkolnego konkursu „W krainie baśni”.

2021-05-13

Czytanie baśni sprawia dziecku przyjemność, dostarcza mu objaśnień dotyczących jego psychiki i wspiera jego rozwój osobowości. Baśnie pomagają dziecku w odkrywaniu własnej tożsamości oraz kształtują jego charakter. Pozwalają zrozumieć, że pomyślne, pełne satysfakcji życie dostępne jest każdemu, mimo życiowych przeciwności.

W zmaganiach literackich wzięli udział chętni uczniowie z klas IV naszej szkoły. Uczestnicy wykazali się znajomością treści baśni braci Grimm – Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Królowa Pszczół, O rybaku i złotej rybce oraz baśni H. Ch. Andersena – Dzielny ołowiany żołnierz, Brzydkie Kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Księżniczka na ziarnku grochu.

Rywalizacja między uczestnikami była ogromna, a poziom wiedzy wysoki. I miejsce zajęła Marta Kania z klasy IVa. II miejsce zajęła Paulina Mazur z klasy IVa. III miejsce zajęli ex aequo: Maja Iskrzycka z klasy IVa i Jakub Frączek z klasy IVc.

Gratulujemy!

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.