Integracyjny Rajd Szkolny

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2023/2024 » Integracyjny Rajd Szkolny

2023-10-06

Jak co roku, jesienią, uczniowie „Dwójki” wzięli udział w Integracyjnym Rajdzie Szkolnym. Stało się to już tradycją naszej szkoły, wydarzeniem, na które wszyscy czekają.

W środę 27 września, wcześnie rano, młodzi turyści pod opieką nauczycieli i rodziców, wyruszyli na górskie szlaki. Wspólnymi siłami zdobyli aż 8 szczytów w Beskidzie Śląskim i Beskidzie Małym. Każdy rocznik miał inny cel, odpowiedni do wieku. Nasi najmłodsi – zerówkowicze i pierwszoklasiści, wędrowali przez Cygański Las, aby dotrzeć na Błonie. Klasy drugie wspinały się na Dębowiec, a trzecie na Magurkę. Starsi uczniowie zdobywali trudniejsze szczyty: Rogacz, Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią i Hrobaczą Łąkę.

Chociaż trasy nie były łatwe, to młodych wędrowców nawet na chwilę nie opuszczał dobry humor. Pokonując zmęczenie, z wielką radością wędrowali dalej, ciesząc się swoim towarzystwem i podziwiając malownicze krajobrazy.

Zdobycie górskich szczytów nie było jedynym celem naszej wyprawy. Wzorem ubiegłych lat połączyliśmy turystyczny wypad w góry z akcją Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło akcji: „Sprzątanie łączy ludzi” doskonale wpisało się w ideę naszego rajdu, jaką jest integracja dzieci w zespołach klasowych i w oddziałach międzyklasowych. Wszyscy uczniowie, ci najmłodsi i ci najstarsi, wspólnie dbali o czystość i porządek miejsc, które odwiedzali. Sprzątali nie tylko własne śmieci, ale często też te pozostawione przez pseudoturystów. Pokazali innym, że poszanowanie praw przyrody jest rzeczą ważną. Za to należą im się brawa.

Idąc na rajd, uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w Europejskim Tygodniu Sportu – ogólnoeuropejskiej kampanii realizowanej pod hasłem: „Bądź aktywny”, promującej sport i aktywność fizyczną.

Wycieczka dostarczyła wszystkim jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Po południu, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do domów :)

Do zobaczenia na szlakach za rok.