Konkurs plastyczny: Teatr - Magiczne miejsce

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » Konkurs plastyczny: Teatr - Magiczne miejsce

2021-02-17

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Bielsku-Białej zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym nad którym patronat objął Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.

TEMATY KONKURSOWE

Kategoria I: Temat dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej
Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są./ Tove Jansson, „Lato Muminków”/

Zadanie:
Wykorzystując dowolną technikę plastyczną przedstaw na kartce formatu A4 swojego ulubionego bohatera sztuki, którą widziałaś/widziałeś w teatrze.
Do pracy dołącz:
- metryczkę według zamieszczonego wzoru
- informację zawierającą imię bohatera i tytuł sztuki wykorzystanej w pracy

Kategoria II: Temat dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej
A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.
I już zawsze w misce księżyc widzieć... /Joanna Kulmowa /

Zadanie
Wykorzystaj jeden z wielu cytatów o teatrze i przedstaw go w dowolnej płaskiej formie plastycznej w formacie A3 (napis wkomponuj w plastyczną wizję)
Do pracy dołącz:
- metryczkę według załączonego wzoru
- nazwisko autora wykorzystanego cytatu

Podpisane prace z wypełnioną metryczką można składać do 12 marca u p. E. Żydek lub w sekretariacie szkoły (budynek A)