Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » Konkursy 2016/2017 » Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”

2017-05-17

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku – Białej przygotował konkurs plastyczny dla dzieci z bielskich podstawówek pod nazwą "Bezpieczne wakacje".

Ideą przedsięwzięcia jest powstanie prac o pozytywnym przesłaniu. Prac, które promują bezpieczne zachowanie.

Zakres tematyczny i kategorie wiekowe

Potrafię wypoczywać bezpiecznie” – dla uczniów klas od I do III

Obcy – przyjaciel czy wróg” – dla uczniów klas od IV do VI

Celem Konkursu jest:

• promowanie bezpiecznych zachowań, w szczególności w czasie wakacji,

• zachęcanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do podejmowania zachowań społecznie akceptowanych.

• podniesienie świadomości w obszarze instytucji i osób niosących wsparcie i pomoc dzieciom i młodzieży.

• Technika i forma pracy: rysunek (kredki ołówkowe, świecowe, pastele itp.)malarstwo (farby wodne, akwarele, plakatowe itp.), kolaż (za wyjątkiem plasteliny, modeliny, materiałów sypkich), prace na papierze, nie przestrzenne (płaskie)

• Format pracy: nie mniejsza niż A4 (210 mm x 297 mm) i nie większy niż A2 (420 mm x 594 mm).

• Każdy uczeń może zgłosić tylko jedną pracę do Konkursu,

• Prace nadesłana na konkurs muszą być pracami własnymi, nie mogą być dotychczas publikowane i przedstawiane w innych konkursach.

• Prace konkursową należy na odwrocie opieczętować pieczątka szkoły oraz czytelnie opisać, podając: imię i nazwisko autora, klasę, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna), pod kierunkiem którego uczeń przygotował pracę.

• Do pracy należy załączyć (nie naklejać na pracę) oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy, dotyczące: zgody na udział w konkursie, nieodpłatnego przeniesienia na organizatora konkursu autorskich praw majątkowych do pracy oraz przetwarzania danych osobowych.

Prace oraz oświadczenie należy składać do 5.06.2017 u p. Joanny Dudziak (klasy 1-3) oraz u p. Ewy Żydek (klasy 4-6).

Oprócz możliwości wygrania atrakcyjnych nagród, autorzy najlepszych prac będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy stróżów prawa w ramach zorganizowanej specjalnie dla nich jednodniowej "praktyki" w jednostce Policji.

Regulamin konkursu oraz oświadczenie w załączniku.