Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Konkurs plastyczny

2015-09-13

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w XX edycji konkursu plastycznego, którego głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia.

„Papierosy szkodzą zdrowiu”- dla uczniów klas od I do III

• Propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego;

• Profilaktyka uzależnień od nikotyny;

• Zwrócenie uwagi społeczeństwa na szkodliwy wpływ palenia tytoniu na zdrowie osób palących i otoczenia (palenie bierne);

• Rozwijanie wrażliwości estetycznej, zdolności plastycznych, kreatywności dzieci oraz prezentacja ich twórczości.

„Postaw na zdrowy styl życia”- dla uczniów klas od IV do VI

• Promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej

• Zwrócenie uwagi społeczeństwa na wpływ zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie;

• Zachęcanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do zdrowego stylu życia;

• Rozwijanie wrażliwości estetycznej, zdolności plastycznych, kreatywności dzieci i młodzieży oraz prezentacja ich twórczości.

Prace uczniów klas IV-VI powinny również zawierać hasło, nawiązujące do treści pracy i tematyki konkursu.

Technika i forma pracy: rysunek (kredki ołówkowe, świecowe, pastele itp.), malarstwo (farby wodne – akwarele, plakatowe itp. ), kolaż (za wyjątkiem: plasteliny, modeliny, materiałów sypkich); prace na papierze, nieprzestrzenne (płaskie).

Format pracy: nie mniejszy niż A4 (210 mm × 297 mm) i nie większy niż A2 (420 mm × 594 mm).

Prace należy składać do 01.10.2015 u p. Ewy Żydek (lub u wychowawców klasy I-III)

Informacja o zasadach uczestnictwa w konkursie dostępna jest na stronie internetowej Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej (www.ps.um.bielsko.pl)