Krajobraz i Przyroda Województwa Śląskiego

Konkursy » KONKURSY 2024/2025 » Krajobraz i Przyroda Województwa Śląskiego

2024-09-24

Konkurs organizowany w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego pn. „Ja i Ty, Ty i Ja – o Przyrodę niech każdy dba”

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

Zadanie uczestnika:
Zadanie polega na samodzielnym wykonaniu fotografii ciekawych miejsc lub obiektów przyrodniczych (np. pomnik przyrody ożywionej lub nieożywionej, drzewo, roślina, zwierzę, skała lub kompleks skalny itp.), znajdujących się na terenie województwa śląskiego.
W formularzu zgłoszeniowym należy wskazać nazwy sfotografowanych obiektów (lub miejsc) oraz miejsce wykonania zdjęć.
Na konkurs należy przesłać maksymalnie do 3 fotografii w wersji cyfrowej na adres e-mail: edukacjazpkws@zpk.com.pl Nadesłane fotografie będą oceniane indywidualnie, bez względu na nadesłaną przez uczestnika ilość zdjęć.
Wymagania techniczne przesłanych prac: minimalna rozdzielczość dłuższego boku – 800 px; format – JPG; nazwa pliku powinna składać się z nazwiska i pierwszej litery imienia oraz kolejnego numeru fotografii, np.: Nowak Anna przysyła 3 fotografie zatytułowane: Nowak_A_01, Nowak_A_02 itd. – numer musi być zgodny z podanym w zgłoszeniu.
Każda praca przesłana na konkurs musi zawierać wypełnioną i zeskanowaną lub sfotografowaną kartę zgłoszeniową (Załącznik nr 1 do Regulaminu). Prace bez wymaganych danych osobowych i adresowych lub z nieczytelnymi danymi nie będą oceniane. Plik karty zgłoszeniowej należy nazwać zgodnie z wzorem: Nowak_Anna_KZ
Zgłoszenia do konkursu dokonuje w imieniu niepełnoletniego uczestnika rodzic/opiekun prawny, który wysyłając zgłoszenie na warunkach określonych w Regulaminie, potwierdza iż zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego treść w całości.
Liczba uczestników konkursu z jednej szkoły jest dowolna; oceniane będą tylko prace indywidualne; prace grupowe nie zostaną dopuszczone do konkursu.
Prace należy dostarczyć do 15 października 2024 r. do Ośrodka Edukacyjnego w Żywcu - pocztą elektroniczną na adres e-mail: edukacjazpkws@zpk.com.pl
Prace dostarczone po wyznaczonym terminie nie będą podlegać ocenie.