Kreatywności ciąg dalszy

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Kreatywności ciąg dalszy

2023-04-26

Minął kolejny miesiąc korzystania ze sprzętów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości, ale my nie zwalniamy tempa. Z chęcią używamy pomocy dydaktycznych i uczymy się obsługi nowych urządzeń.

W kwietniu, bardzo dużo działo się na kole plastycznym. Dzieci po raz pierwszy miały możliwość korzystania z wypalarki do drewna. Zrobiły przepiękne i bardzo kreatywne prace, a przy okazji miały możliwość poznania kolejnej nowości w naszych zasobach.

Do tworzenia prac, wykonywanych przeróżnymi technikami nasi podopieczni wykorzystywali farby temperowe, nowo zakupione nożyczki, palety, pędzle, kleje na gorąco w pistolecie i wiele innych przydatnych przedmiotów.

Powstawały bardzo ciekawe prace o tematyce wymyślonej przez uczniów. Dzięki zakupionym akcesoriom mogli rozwijać swoje umiejętności i pobudzać kreatywne myślenie.

Na kole plastycznym dzieci również doskonaliły poznaną już wcześniej umiejętność tworzenia modeli przestrzennych dzięki długopisom 3D. Prace, po miesiącach nauki wychodzą już rewelacyjnie ale…. ćwiczymy dalej.

Pasjonaci robótek ręcznych cały czas nabywali szybkości i precyzji w szydełkowaniu - już widać efekty ich pracy.  Miłośniczki bransoletek z włóczek także miały możliwość  tworzenia własnego małego dzieła.

Niestrudzone, najmłodsze dzieciaki na szkolnej świetlicy w dalszym ciągu były zafascynowane klockami konstrukcyjnymi. Tworzyły przeróżne budowle zarówno według instrukcji jak i własnej inwencji twórczej.

Również w kwietniu, uczniowie klas młodszych naszej szkoły poznawali tajniki modelowania 3D. Warsztaty odbywały się w ramach lekcji informatyki oraz koła programowania. W ciągu warsztatowych spotkań prowadzonych przez Wojciecha Czaudernę oraz Agnieszkę Konicką uczniowie zgłębiali się w  modelowanie 3D w darmowym programie Tinkercad.

Odkrywając jego funkcje i możliwości przekonali się oni, że projektowanie w trzech wymiarach nie jest niczym trudnym, a stworzyć od podstaw model pod druk 3D może dosłownie każdy. Nasi uczniowie to skarbnica inżynierskich pomysłów o niezgłębionych zasobach. Efekty końcowe zrobiły na prowadzących i uczestnikach wielkie wrażenie. Festiwal kreatywności naszych uczniów nie miał końca. Dzięki Laboratoriom Przyszłości możemy poszerzyć horyzonty informatyczne najmłodszych.

Na lekcji biologii starsze dzieci miały możliwość wykorzystać do obserwacji zakupione mikroskopy, szkła, lupy i pęsety. Samodzielnie przygotowywały preparaty, które później mogli oglądać i porównywać.

Uczniowie klas 8 także prężnie działali. Dzięki sprzętowi zakupionemu w programie, podczas lekcji chemii badali właściwości kwasu etanowego - sprawdzali czy kwasy organiczne zachowują się tak, jak wcześniej poznane kwasy i czy można w wyniku ich reakcji otrzymywać sole.

Uczniowie klasy 2 na zajęciach edukacji przyrodniczej badali czym jest gęstość. Dzięki zestawom chemii
w małej skali każdy uczeń mógł stworzyć własną tęczę w probówce.

Podczas lekcji religii najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego miały możliwość przedstawienia historii
o zmartwychwstaniu za pomocą klocków konstrukcyjnych Morphun. Dzieci wykazały się niezwykłą wyobraźnią oraz kreatywnością.

Nasze dzieci bardzo chętnie pracują i kreatywnie wykorzystują wszystkie zakupione sprzęty, ale to jeszcze nie koniec… mamy więcej ciekawych urządzeń np. gogle VR, teleskopy czy hafciarkę, o których niebawem przeczytamy.