Kubusiowi Przyjaciele Natury

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Kubusiowi Przyjaciele Natury

2023-02-02

"Kubusiowi Przyjaciele Natury" – to ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej. W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do jego realizacji. Bohater programu - Kubuś zaprosił naszych uczniów do wspaniałej zabawy i nauki.

Celem programu jest dostarczanie wiedzy o otaczającym świecie, poznanie przyrody – jej flory i fauny, poznanie czynników wpływających na zdrowie – w tym zasad prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dzieci uczą się jak dbać o rośliny i zwierzęta, czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak żyć z zgodzie z naturą.

W ramach realizacji programu, uczniowie klasy 2C poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyli się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznali podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko. Podczas zajęć uczniowie oglądali filmy edukacyjne i Audiobooki oraz uzupełniali przygotowane do każdego scenariusza karty pracy.

Program wprowadził nas w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwiając nas na otaczające środowisko, nauczył przy tym jak o nie dbać i chronić. Sprawiało nam to wiele radości i satysfakcji. Na koniec programu zdobyliśmy tytułu "Kubusiowych Przyjaciół Natury".