Lekcja fizyki...jakiej nie było

Aktualności » ARCHIWUM 2012/2013 » Lekcja fizyki...jakiej nie było

2013-05-16

16 maja 2013 r. w ramach Europejskich Słonecznych Dni, których organizatorem jest Instytut Energetyki Odnawialnej, uczniowie klas V i VI naszej szkoły zostali zaproszeni na  bardzo ciekawą lekcję dotyczącą pozyskiwania energii z niekonwencjonalnych źródeł.
Spotkanie odbyło się w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja. Były gry edukacyjne i konkursy z nagrodami. Uczniowie zwiedzili również przygotowaną dla nich wystawę, na której mogli przyjrzeć się urządzeniom służącym pozyskiwaniu ciepła i energii elektrycznej.
Europejskie Słoneczne Dni to edukacyjno-informacyjne wydarzenie propagujące wykorzystanie energii słonecznej w Polsce i całej Europie.
Mamy nadzieję,że dzięki tej niecodziennej lekcji fizyki, wzrośnie świadomość młodego pokolenia dotycząca nowoczesnych technologii w omówionej dziedzinie.