Makłowicz w "Dwójce"

Aktualności » ARCHIWUM 2021/2022 » Makłowicz w "Dwójce"

2021-12-13

Do Bielska-Białej i wprost do naszej szkoły zawitał Pan Robert Makłowicz. Podróżniczo-kulinarny szlak konesera kulinarnego i publicysty ukazuje uroki Śląska, wędrując po najciekawszych zakątkach regionu. W programie ROBERT MAKŁOWICZ POLSKA, w ostatnim odcinku poświęconym wojażom po Śląsku, w odcinku 68 „Z Bielska-Białej do źródeł Wisły" zabiera nas w nasze ulubione zakątki miasta i okolicy. Opowiadając o historii połączenia Bielska i Białej podkreśla kosmopolityczność miejscowości, w której do dziś widać wpływy austryjacko-habsburskie, husyckie i protestanckie. Widzowie z całego świata mogą zapoznać się z ciekawą historią Bielskiego Syjonu, z centralną częścią na placu Marcina Lutra, gdzie mieści się nasza szkoła. Bardzo miło jest posłuchać znanego i lubianego Roberta Makłowicza, który z wielu atrakcji miasta dotarł właśnie do murów "Dwójki". Tu godnie powitała Go w imieniu całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor mgr Grażyna Lorek (zdjęcie).

Stolica Podbeskidzia, serce Beskidu Śląskiego  czy „Mały Wiedeń”, a dla nas bielszczan nasze miasto – Bielsko-Biała. Zasłynęło dzięki rozwojowi przemysłu włókienniczego i tradycji tkactwa. To tu, w fabryce motoryzacyjnej Fiat powstały kultowe samochody lat 60 i 70 Syrena i Fiat 126 p, które sprzedawane były w Europie i na całym świecie. Naszą chlubą nieprzerwanie 1947 roku jest Studio Filmów Rysunkowych, gdzie stworzone zostały postaci bajkowe, które towarzyszyły nam podczas dzieciństwa - Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka czy Pampalini. Te i inne bardzo ciekawe fragmenty historii naszego miasta i regionu - Beskidu Śląskiego, opowiedziane przez Roberta Makłowicza warto wysłuchać i obejrzeć:

Zapraszamy.