Matematyczna gimnastyka

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Matematyczna gimnastyka

2017-03-10

23 lutego br. uczniowie klas 4, 5, 6 uczęszczający na zajęcia kół matematycznych wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z ciekawą matematyką, którego tematem był: Matematyczny fitness dla umysłu. Organizatorem akcji był RODN „WOM” w Bielsku-Białej oraz Fundacja „Matematyka dla wszystkich”.

W trakcie godzinnych warsztatów, które prowadziła dr Agnieszka Herma, uczestnicy poznawali metody i techniki poprawiające kondycję mózgu. Zajęcia wypełnione były zagadkami, quizami, grami i zabawami matematycznymi, które dostarczyły uczniom wiele nowych, nierutynowych wrażeń. Z dużym zainteresowaniem uczniowie poznawali tajniki wykonywania działań arytmetycznych na liczydle zwanym soroban. Aktywność uczestników została nagrodzona małymi upominkami, które trafiły również do uczniów naszej szkoły.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z ciekawą matematyką.