Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2020

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 2020

2021-02-11

W tym roku po raz kolejny nasi Dwójkowi uczniowie zarówno z klas najmłodszych, jak i z tych starszych zmagali się z trudnościami, jakie przygotowali dla nich organizatorzy XV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020. Konkurs nie był łatwy i wymagał od swoich uczestników zdolności z różnych dziedzin, nie tylko informatyki. Już sam udział w nim jest dużym powodem do dumy – gratulujemy wszystkim którzy podjęli wyzwanie!

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
Kategoria Skrzat (klasy I – III SP): 13.11.2020
Kategoria Benjamin (klasy IV – VI SP) 12.11.2020
Kategoria Junior (klasy VII – VIII SP) 10.11.2020

Wśród uczniów Naszej Szkoły na szczególne gratulacje zasłużył Filip Zawiązalec z klasy 1, który zdobył wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej (Skrzat klasy I – III).
W pozostałych grupach wiekowych najlepsze wyniki uzyskali:
w kategorii Benjamin – Liliana Marijczyn
w kategorii Junior – Paweł Żuchowski

Do konkursu każdy mógł się przygotować samodzielnie lub z pomocą naszych nauczycieli informatyki podczas zajęć pozalekcyjnych. Wspólne rozwiązywanie zadań i problemów było dużym wsparciem, zwłaszcza dla tych, którzy brali udział w konkursie po raz pierwszy.

Wprawdzie konkurs zawsze odbywa się w formie internetowej, ale w tym roku uczniowie postawieni w trudnej sytuacji, jaką jest nauka zdalna, mieli utrudnione zadanie, bo musieli samodzielnie zalogować się do konkursu z domu. Nie mieli wsparcia w postaci nauczyciela w sali, który zawsze pomoże podczas problemów technicznych lub wesprze uśmiechem w chwili zwątpienia. Byli zdani na siebie. Na szczęście wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z przeciwnościami.

Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku szkolnym. Na pewno Nasi uczniowie „dopiszą” frekwencją i tym razem!