Mistrzostwo Bielska-Białej w szachach

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2021/2022 » Mistrzostwo Bielska-Białej w szachach

2021-10-13

Emocje od startu

Czteroosobowa drużyna młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Miasta szkół w królewskiej grze. W skład drużyny weszli: Milena Czauderna, Jakub Zych, Adam Szuta, Konrad Trębla.

Do turnieju zgłosiło się jedenaście zespołów szkolnych z całego miasta. Wszystkie były złożone z uczniów urodzonych w latach 2007-2008. Wiedzieliśmy, że nasz zespół jest mocny, ale nie znaliśmy siły rywali. Dlatego zwycięstwo w pierwszej rundzie wszystkich naszych szachistów rozbudziło emocje.

Konsekwentna gra prowadząca do celu

Kolejne rundy były równie pomyślne. Zwycięstwa naszych graczy przeszły w serie. Po czterech rundach na szesnaście pojedynków nasi wygrali trzynaście. Jednak zwycięstwo drużynowe nie było jeszcze pewne. Piąta runda okazała się kluczowa. Wszyscy nasi uczniowie wygrali w niej swoje partie. W ten sposób z dwudziestu rozegranych gier nasi wygrali siedemnaście. Warto dodać, że zarówno Milena, jak i Adam nie przegrali ani razu.

Po podsumowaniu wyników indywidualnych według systemu szwajcarskiego okazało się, że Adam Szuta jest drugim zawodnikiem turnieju na ponad czterdziestu szachistów.

Jako Mistrz Bielska nasza drużyna wystartuje 20 października w Ligocie w półfinale wojewódzkim.

Bardzo cieszy nas ten sukces szachowy na wstępie naszego Roku Jubileuszowego. Na pewno na arenie sportowej jeszcze w tym wyjątkowym roku powalczymy.