Multilaureatka Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Multilaureatka Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

2023-05-15

W dniu 10 maja br. na zaproszenie Śląskiego Kuratora Oświaty – p. Urszuli Bauer – Dyrektor Grażyna Lorek wraz z uczennicą klasy 8d Martyną Kwiatkowską uczestniczyły w uroczystej Gali wręczenia zaświadczeń dla laureatów wielokrotnych (2-, 3- i 4- krotnych) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w przepięknej Sali Sejmiku Śląskiego w Katowicach.

Na uroczystą Galę zaproszonych łącznie było 58 laureatów wielokrotnych, z czego 5-cioro z nich to laureaci 4-ro krotni, 7-mioro to laureaci 3-krotni i 46-ciu laureatów 2-krotnych.

Martyna Kwiatkowska to tegoroczna 2-krotna laureatka WKP dla uczniów szkół podstawowych w woj. śląskim. Nasza uczennica tytuł laureata uzyskała w konkursie z języka polskiego i geografii. Należy w tym miejscu dodać, iż poza Martyną tylko jeszcze dwóch uczniów z całego Miasta Bielska-Białej sięgnęło po co najmniej dwa tytuły. Zatem to naprawdę ogromne osiągnięcie.

Podczas niezwykle dostojnej uroczystości Pani Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty w swoim wystąpieniu wpierw skierowała słowa najwyższego uznania do multilaureatów, a także do towarzyszących im podczas uroczystości dyrektorów szkół, jak i do nauczycieli uczących, przygotowujących tychże uczniów. Pani Kurator szczególne słowa skierował również pod adres rodziców utytułowanych uczniów.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie laureatom zaświadczeń potwierdzających osiągnięty tytuł w konkursach WKP, które osobiście wręczała Pani Urszula Bauer. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którzy nie tylko uhonorowali zdobywców tytułów laureata fanfarami ale i przygotowali emocjonujący program artystyczny w wykonaniu żeńskiego duetu na skrzypce i gitarę.

Wraz tytułem laureata Martyna zapewniła sobie:  najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z języka polskiego i geografii, zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, a także przywilej przyjęcia do szkół ponadpodstawowych w pierwszej kolejności.