Muzyczne powitanie wiosny

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » Muzyczne powitanie wiosny

2017-03-22

21 marca 2017 r., w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, w ramach współpracy ze Szkołą Muzyczną w Bielsku-Białej uczniowie klas trzecich uczestniczyli we wspaniałej audycji umuzykalniającej. Tą muzyczną przygodę zawdzięczamy panu Sebastianowi Sojce, nauczycielowi z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i pani Annie Ostrowskiej-Hołowieckiej, nauczycielowi z SP2.

Uczniowie klasy perkusji pana Sebastiana: Wojciech Grzegorczyk kl. 1 I stopnia, Tymon Kosma Janusiewicz kl. 2 II stopnia i Piotr Ślęzak kl. 3 II stopnia zaprezentowali klasyczne instrumenty perkusyjne: dzwonki orkiestrowe, marimbę, wibrafon, werble, w klasycznym repertuarze perkusyjnym. Młodzi muzycy swą grą zachwycili trzecioklasistów oraz ich nauczycieli. Otrzymali gromkie brawa i owacje na stojąco. Na spotkaniu obecny był także nauczyciel perkusji pan Dariusz Bury, a najmłodszemu wykonawcy, siedmioletniemu Wojtusiowi akompaniowała pani Agnieszka Klimasara. Młody muzyk – Tymon Kosma Janusiewicz, wyjaśnił trzecioklasistom różnice pomiędzy marimbą i wibrafonem. Chłopcy przygotowali też zagadkę muzyczna, którą odgadł Bartek Baszkiewicz, uczeń klasy 3b i w nagrodę mógł zagrać na jednym z instrumentów. Cieszymy się, że ta niezwykła lekcja jest zapowiedzią kolejnych przygód z muzyką.

Z niecierpliwością będziemy czekać na następne audycje w wykonaniu naszych kolegów ze Szkoły Muzycznej.