Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Aktualności » AKTUALNOŚCI 2022/2023 » Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

2023-05-04

27 kwietnia cała społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystym Apelu z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klas 0-4 oraz 5-8 podczas uroczystej akademii uczcili 232 rocznicę uchwalenia oświeceniowej Ustawy Rządowej, pierwszej Konstytucji w Europie. Ciekawą lekcję historii przygotowali uczniowie klasy 7b, koło historyczne klas 6-7, zespół wokalny klas młodszych oraz zespół instrumentalny pod kierunkiem  p.Doroty Mikocik i p.Anny Chrobak – Steckel. Widzowie w skupieniu obejrzeli montaż słowno-muzyczny, wysłuchali sondy ulicznej o znaczeniu majowych świąt oraz przygotowali się do klasówki o konstytucji analizując film o obrazie Jana Matejki. Podniosły nastrój uroczystości podkreśliły prezentacja multimedialna, pieśni patriotyczne, recytacja poezji oraz oprawa muzyczna. Świąteczne spotkanie stało się ważnym momentem przypomnienia treści historycznych oraz przekazem wartości patriotycznych.