Nasze pływaczki szóste w Bielsku-Białej

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Nasze pływaczki szóste w Bielsku-Białej

2022-11-17

Zawody sztafetowe w pływaniu to bardzo trudne organizacyjnie przedsięwzięcie. Drużyna składa się z ośmiu dziewcząt po dwie z każdego rocznika zaczynając od trzecioklasistek.

Aby start był w ogóle możliwy naszą drużynę stanowiło jedenaście pływaczek, czyli trzy miały niewdzięczne miano rezerwowych na wypadek absencji innych.

Na szczęście 16 listopada pełen skład pojawił się na basenie SP 36.

Nasza drużyna płynęła w trzeciej serii na torze czwartym, bo do rywalizacji zgłosiło się aż jedenaście szkół.

Dziewczyny ambitnie walczyły, w swojej serii były drugie, a ogólnie szóste.

Skład zespołu: Antonina Cholewa, Nela Laszczak, Zuzanna Żurek, Hanna Wawro, Amelia Surma, Roksana Orłowska-Radziwiłł, Ada Strycharczyk-Maj, Aleksandra Mincewicz, Tatiana Cholewa, Maja Leki, Paulina Mazur, Opiekun: Michał Dębowski.

Następny start pływacki już indywidualnie w Cygańskim Lesie w czerwcu. Jest to o tyle ważne, że Amelia Surma popłynęła 50 metrów w czasie 35 sekund i jest bliska poprawienia rekordu szkoły.

Gratulujemy dziewczętom! i czekamy do czerwca 2023 r.