NIE dla czadu

Aktualności » ARCHIWUM 2016/2017 » NIE dla czadu

2017-03-15

W piątek 10 marca naszą szkołę odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor. Panowie przyszli, żeby sprawdzić wiedzę naszych trzecioklasistów, którzy od listopada do lutego brali udział w kampanii profilaktycznej pod patronatem Wojewody Śląskiego „Nie dla czadu”. W ramach kampanii odbywały się zajęcia, na których uczniowie zapoznawali się z tematami związanymi z zatruciem tlenkiem węgla, wybuchem gazu oraz zasadami prawidłowego zgłaszania takich zdarzeń.

Podczas wizyty strażacy zaprezentowali ubiór i sprzęt gaśniczo-ratowniczy, który wykorzystują w swojej pracy. Przy prezentacji ubiorów ochoczo pomagali uczniowie, pełniąc rolę modeli. Pan kapitan zadawał uczniom wiele pytań związanych z tematem czadu, na które dzieci chętnie i poprawnie odpowiadały. Trzecioklasiści mają dużą wiedzę teoretyczną na temat zagrożeń związanych z dwutlenkiem węgla, niektórzy nawet wyrazili gotowość pracy w zawodzie strażaka.

Na koniec spotkania na ręce wychowawców przekazane zostały pamiątkowe dyplomy dla uczniów. Nad całością przebiegu spotkania oraz przeprowadzenia akcji na terenie szkoły czuwała pani Ewa Zięba.