Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » SUKCESY 2022/2023 » Nikola Wojtusiak laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Bohúňova paleta”

2022-12-12

8 grudnia w Domu Kultury Włókniarzy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

Była to już 25. edycja wydarzenia, w którym udział biorą młodzi artyści z kilku krajów.
W sali na piętrze Domu Kultury Włókniarzy można oglądać część prac uczestników konkursu. Natomiast wszystkie prace można zobaczyć w katalogu. W sumie na tegoroczny konkurs nadesłano 1.014 prac z Polski, Słowacji, Czech i Chin. Jury wybrało 242, które zostały nagrodzone złotymi, srebrnymi i brązowymi pasmami i wyróżnieniami.

Tegorocznym tematem konkursu był „Mój bohater – mój wzór do naśladowania”. Nikola przygotowała portret Zofii Stryjeńskiej w technice mixed-media. "Balastem rzeczy nieistotnych Zofii Stryjeńskiej mózg udręczony".

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Nikola Wojtusiak z klasy 8b zdobyła zlaté pasmo w technikach mieszanych. Nikola nagrodę odbierała z rąk m.in.: p. Adama Ruśniaka Z-cy Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, p. Piotra Ryszki Wiceprzewodniczącego Rady Miasta jak i dyrekcji Domu Kultury „Włókniarz”.

Serdecznie gratulujemy Nikoli kolejnego ogromnego sukcesu!