Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę”

Aktualności » ARCHIWUM 2020/2021 » Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę”

2021-01-14

Nasza szkoła jest placówką promującą zdrowy styl życia. Uczniowie klas 1-8 przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Wybieram wodę”. Nadrzędnym celem programu jest zachęcenie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. W ramach tego projektu przeprowadziliśmy cykl zajęć edukacyjnych dotyczący wody, zgodny ze scenariuszami oraz kartami pracy przygotowanymi przez koordynatora programu. Zrealizowane tematy: ,,Od kropli wody do organizmu człowieka”, ,,Kropla cenniejsza niż złoto”, ,, Ochrona zasobów wodnych”. W trakcie ich realizacji  uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie "mieszka" woda, do czego jest nam potrzebna, jakie jest znaczenie wody w organizmie człowieka, ile wody dostarczmy i tracimy w ciągu dnia, jak możemy ją oszczędzać, sposobami uzdatniania wody pitnej oraz  jak dużo jest na Ziemi wody nadającej się do picia.

Dzięki realizacji programu uczniowie mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka, jak również zdrowego stylu życia oraz odżywiania. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce.