Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów

Konkursy » ARCHIWUM KONKURSÓW » KONKURSY 2020/2021 » Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów

2020-11-04

Po raz kolejny zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Juniorów. Olimpiada skierowana jest do uczniów klas 7 i 8. Jest ona organizowana przez Wyższą Szkołę Języków obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Konkurs składa się z kilku etapów oraz części. Pierwszy etap rozpoczyna się już 16.11.2020 testem pisemnym, papierowym. Zainteresowanych odsyłamy na stronę Olimpiady: ojaj.wsjo.pl
Tam znajduję się regulamin, terminarz, przykładowe testy, itp.

 

Olimpiada jest wpisana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu objętego egzaminem 8-klasisty. Uczeń, który jest laureatem olimpiady jest zwolniony ‎z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem ‎z przedmiotu najwyższego wyniku. Finaliści i laureaci tych olimpiad przyjmowani są w pierwszej kolejności do szkół wymienionych w art. 132 ustawy – Prawo oświatowe – nie później niż dwa lata przed terminem ich przeprowadzenia. Ponadto udział w Olimpiadzie jest wpisywany na świadectwie szkolnym.

 

Osoby chętne prosimy o skontaktowanie się z nauczycielem języka angielskiego, Tomaszem Skotnickim, przez mobidziennik. Zapisy przyjmowane są do środy 11.11.2020.

Organ prowadzący:

 logo Towarzystwo szkolne

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

www.towarzystwo.rejbb.pl

Adres

Szkoła Podstawowa nr 2

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Plac Marcina Lutra 7

43-300 Bielsko-Biała

Tel./Fax: 33 812 44 96

E-mail: sekretariat@sp2bielsko.pl

 

IODO: inspektor@sp2bielsko.pl

Godło