Piknik rodzinny dwójki – czyli „Poznajemy Polskę”

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Piknik rodzinny dwójki – czyli „Poznajemy Polskę”

2016-05-27

O dwójce znowu głośno! Już po raz drugi udało się nam zorganizować wyczekiwane przez cały rok spotkanie jakim jest Piknik Rodzinny. Nam – czyli całej szkolnej społeczności do której należą nie tylko Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie, ale również nasi wspaniali i zaangażowani rodzice! Ich pomysłowość, aktywność i operatywność sprawiły, że zabawa była wspaniała, a impreza jeszcze bardziej udana niż w roku ubiegłym. Na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor zaszczycili nas swoją obecnością wyjątkowi goście  m. in.: p. Mirosława Nykiel  poseł na Sejm RP, p. Przemysław Drabek - Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Bielsku-Białej, p. Ryszard Radwan - Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki w Urzędzie Miasta w Bielsku - Białej, ks. Krzysztof Cienciała - proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku i p. Jacek Bartnik - Przewodniczący Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku- Białej. W czasie tych kilku godzin wspólnie odbyliśmy niesamowitą podróż po całej Polsce! Toruńskie pierniki obok góralskiej kwaśnicy? Takie rzeczy możliwe są tylko u nas, w „dwójce”…

W dniu 21 maja nad Bielskiem wstał piękny, słoneczny dzień i choć była to sobota, budynek naszej szkoły już od godziny ósmej tętnił życiem, a na terenach otaczających go panował radosny nastrój przygotowań do pikniku. Każda klasa reprezentowała miasto lub region naszego kraju. Na stoiskach, które powstały na płycie przy naszej hali sportowej, znalazły się nie tylko kulinarne przysmaki z całej Polski, ale również rękodzieła wykonane m. in. przez naszych uczniów! Nie ma się co dziwić, gdyż przygotowania do tego dnia trwały przecież kilka miesięcy! O godzinie dziesiątej wszystko zostało dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”, Pani Dyrektor Grażyna Lorek z radością przywitała wszystkich zgromadzonych i wyruszyliśmy w naszą „podróż” po ojczyźnie. Na scenie pojawiły się najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, które wierszami i tańcem  rozpoczęły pierwszą część - artystyczną. Jeszcze nie ucichły gromkie brawa a już prezentował się nasz szkolny zespół wokalny „MI – Rejki”, śpiewając kilka pełnych energii piosenek w ciekawej aranżacji. Po nich wystąpiły dzieci z klasy 1d, które wykonały wesoły „Taniec krasnoludków”. Na koniec klasy 2e i 3a przedstawiły tańce w strojach ludowych z Podhala i Krakowa. A to był  dopiero początek! Jednakże po takiej dawce emocji trzeba było odpocząć i spróbować przysmaków, które kusiły swoim zapachem i wyglądem, oj kusiły! Posilali się również uczestnicy konkursu wiedzy o Gdańsku zorganizowanego przez klasę 2d, który był kolejnym punktem piknikowego programu. Czas mijał szybko i bardzo radośnie na rozmowach i integracji. W drugiej części artystycznej wystąpiły klasy starsze.  Mogliśmy podziwiać m. in. legendę w formie rapu przygotowaną przez klasę 4a i przedstawienie o królu Popielu, w którym wystąpili uczniowie klasy 5c. Jedną z głównych atrakcji, jakie przewidziano, była licytacja tortu Pani Dyrektor, który upiekła Cukiernia Szwedzka „Delicato” - znana z dbałości o jakość składników swoich wyrobów. Wiele osób zacięcie walczyło o smakowity wypiek, emocje były ogromne, a tort ostatecznie trafił w ręce zwycięzcy licytacji … - Grona Pedagogicznego. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, takich jak np.: kino polowe wyświetlające bajki łódzkiego Se-Ma-For, malowanie twarzy, wyplatanie kolorowych warkoczyków czy wiele, wiele innych. Nasza „dwójkowa” podróż po Polsce, choć ciekawa, ekscytująca, zabawna i wzbogacająca wiedzę o naszym kraju, w końcu musiała się skończyć. Z poczuciem spełnienia, w stanie ogólnego zadowolenia i satysfakcji rozpoczęliśmy przywracanie terenom, „mieszczącym” w tym dniu całą Polskę, stan pierwotny. To, co najdroższe pozostało w naszych sercach.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą zabawę!

Zapraszamy do galerii.