Piłkarze z Dwójki znowu to zrobili!

Konkursy » SUKCESY 2023/2024 » Piłkarze z Dwójki znowu to zrobili!

2023-10-12

Drugi rok z rzędu nasza drużyna chłopców z klas starszych wywalczyła wicemistrzostwo Bielska-Białej w piłce nożnej.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że zdobycie drugiego miejsca, to prawie jak zdobycie tytułu mistrzowskiego. Dzieje się tak dlatego, że od kilkunastu lat do turnieju finałowego dołącza drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rekord. Zawodnicy tej szkoły to w nomenklaturze sportowej – zawodowcy. Pozostałym szkołom podstawowym pozostaje walka o drugie miejsce i to we wspaniałym stylu zrobili piłkarze z naszej szkoły. Jedyną porażkę w całym turnieju zanotowali z drużyną Rekordu, wszystkie inne mecze wygrywając we wspaniałym stylu. W samym tylko finale pokonaliśmy pretendentów do medali stosunkiem 6:1 i 5:2. Mamy nadzieję i mocno wierzymy, że to zwycięstwo i wcześniejsze trzecie miejsce dziewcząt w biegach przełajowych doda pozytywnej energii i motywacji pozostałym drużynom i sportowcom z naszej szkoły.

Nasi srebrni medaliści to:

Goran Zieliński, Tomasz Sroka, Karol Piłot, Adam Bartoszek, Grzegorz Traczewski, Kamil Rodenko, Franciszek Krzempek, Kajetan Klimeczko, Antoni Bury.