Program profilaktyczny "Godzina dla Młodych Głów"

Aktualności » ARCHIWUM 2023/2024 » Program profilaktyczny "Godzina dla Młodych Głów"

2023-09-21

Od ubiegłego roku szkolnego w ramach działań profilaktycznych włączyliśmy się w projekt "Młode Głowy" Fundacji UNAWEZA. Wyniki przeprowadzonych wiosną 2023 r. badań ankietowych wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły ujawniły tzw. "triadę kryzysu psychicznego dzieci i młodzieży", podobnie jak w przypadku innych badanych środowisk szkolnych w Polsce. Wyniki przeprowadzonej ankiety posłużyły nam do opracowania harmonogramu działań na bieżący rok szkolny w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.

W obecnym roku szkolnym podejmujemy realizację programu obejmującego działania psychoedukacyjne w celu:

- wzmocnienia poczucia sprawczości naszych uczniów,

- zadbania o rozwój kompetencji wychowawczo-opiekuńczych rodziców.

W ramach programu będą odbywać się:

- bezpłatne webinary dla rodziców i nauczycieli,

- warsztaty, lekcje wychowawcze z zespołami klasowymi.

Głównym celem podejmowanych działań jest zapobieganie zachowaniom ryzykownym uczniów i szkodom wynikającym z problemów w ich środowisku.