REJs z Wierzbickim

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » REJs z Wierzbickim

2015-11-20

Czy Afryka jest naprawdę dzika? Jak długi jest mur chiński? Kiedy pisano gęsim piórem? Dlaczego warto przyjaźnić się ze zwierzętami? Będziemy szukać odpowiedzi na te oraz inne pytania podczas wspólnej podróży.

A dokąd się wybieramy? Otóż cały REJ wyrusza w REJs. Jaki REJs? REJs z Wierzbickim. A kim jest Wierzbicki? Pan Łukasz Wierzbicki jest podróżnikiem oraz autorem książek dla dzieci. Przez najbliższe miesiące będziemy poznawali przygody bohaterów jego książek, dowiemy się kim był niedźwiedź Wojtek, czym można dojechać do Chin, dokąd Kazik wybrał się w podróż, poznamy epokę zwaną średniowieczem. Czy historie napisane przez Łukasza Wierzbickiego są prawdziwe czy wymyślone? Czy jego bohaterowie żyli naprawdę? Wspólnie będziemy szukali odpowiedzi na te oraz inne pytania. Zachęcamy do lektury, która wprowadzi Was w niezwykły, fascynujący świat, pełen przygód, a może zachęci do podróżowania, nie tylko „palcem po mapie” i opisywania tego co Was spotkało.

Więcej informacji w zakładce „Dla uczniów” –> REJs z Wierzbickim.