Rekomendacja Piotra

Dla uczniów » Uczeń z książką - NOWOŚĆ » Rekomendacja Piotra

Nasza Szkoła nie zwalnia tempa w ramach edukacji czytelniczej! Kilka lat temu projekt „Nauczyciel z książką” cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno nauczycieli, jak i uczniów. W tym roku klasa 4a wyszła z inicjatywą rekomendowania książek rówieśnikom w ramach projektu „Uczeń z książką”. Chętni uczniowie, a jest ich prawie cała klasa, wybierają książki, które wywarły na nich ogromne wrażenie oraz motywują ich do dalszych poszukiwań ciekawych utworów. Pamiętajmy, że nadrzędnym celem literatury, jak głosi starożytna dewiza pisarzy, jest: uczyć, bawić i wzruszać.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej rekomendacji Piotra, który proponuje swoim kolegom i koleżankom książkę pt. „Mazurscy w podróży” A. Stelmaszyk i A. Oparkowskiej.

Chciałbym polecić Wam książkę z serii „Mazurscy w podróży”. Jest to seria opowiadająca o podróżach szalonej rodziny Mazurskich. Bohaterowie podróżują razem po Polsce i Europie. Podczas swoich podróży przeżywają wiele zabawnych przygód, ale też nie udaje im się uniknąć kłopotów. Tajemnicze porwania i kradzieże to tylko początek kryminalnych zagadek, które są ich udziałem. Chcecie wiedzieć więcej? Przeczytajcie sami! Polecam – Piotr.