Ślubowanie pierwszoklasistów

Aktualności » ARCHIWUM 2015/2016 » Ślubowanie pierwszoklasistów

2015-10-28

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej, we wtorek 27 października 2015 r., odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga naszym uczniom zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. To niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszoklasistów.

Historycznie pasowanie na rycerza odbywało się poprzez dotknięcie ramienia płazem miecza. Pasowanie na ucznia zawiera w sobie niejako pewną analogię do tego wydarzenia, gdyż centralnym jego punktem, obok złożenia przyrzeczenia, jest dotknięcie „zaczarowanym ołówkiem” ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły. Jest to akt przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować to, czego się już nauczyli. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pokazali swoje umiejętności. Wykazali się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, przeszli test wiedzy z patriotyzmu, wspaniale zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Wykonana z wdziękiem część artystyczna udowodniła zarówno licznie zgromadzonym rodzicom, jak i zaproszonym gościom, że pierwszaki są jak najbardziej godne przyjęcia ich w poczt uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej. Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonała Dyrektor szkoły, pani Grażyna Lorek. Uczniowie klas pierwszych otrzymali Dyplom Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2. Po uroczystości w klasach czekały na dzieci rogi obfitości i słodki poczęstunek.

Cieszymy się ogromnie, że pierwszoklasiści tak licznie zagościli w naszej szkole. Życzymy im aby pobyt był dla nich czasem poznawania świata, drugiego człowieka i samych siebie. Życzymy im sukcesów naukowych, sportowych, wielu przyjaźni na całe życie, dobrej zabawy, ciekawych podróży i wielu radości w codziennym szkolnym życiu. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w naszej szkole pozostawi niezapomniane wspomnienia i pozwoli zdobyć im wiedzę, która zaowocuje w przyszłości.

Więzej zdjęć w galerii.