Sportowy rok szkolny rozpoczęliśmy od biegania

Konkursy » SUKCESY 2024/2025 » Sportowy rok szkolny rozpoczęliśmy od biegania

2024-09-20

W dniu 18 września na stadionie w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Bielska-Białej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Na trudnej trasie o długości około 900 metrów świetnie spisały się nasze trzy zespoły.

Na drugim stopniu podium wśród 18 startujących szkół uplasowali się nasi chłopcy z klas 7-8. To bardzo duży sukces, można powiedzieć, że prawie zwycięstwo, gdyż przegraliśmy jedynie ze szkołą sportową Rekord.

Skład zespołu: Franciszek Krzempek, Jan Regulski, Antoni Bury, Kamil Rodenko, Kacper Nikiel, Grzegorz Traczewski.

W klasyfikacji dziewcząt klas 7-8 na 18 szkół zdobyliśmy brąz. Tutaj apetyty były może trochę większe. Niewiele zabrakło do zwycięstwa, jednak dziewczyny naprawdę dały z siebie wszystko, a decydowały sekundy.

Skład zespołu: Aleksandra Woźniak, Aleksandra Siwiec, Jagoda Drąg, Emilia Dębowska, Maria Suchanek, Zuzanna Kropka, Natalia Piecuch (rez).

Rośnie nowe pokolenie biegaczy.

Optymistyczne jest również to, że rośnie kolejne dwójkowe pokolenie biegaczy. Dziewczyny z klas młodszych były w sumie siódme na 14 zespołów. Tutaj dopiero zaczynamy pracować. Na pewno będzie lepiej.

Skład zespołu: Sara Bacia, Carmen Bacia, Zuzanna Krupa, Lena Słomian, Hanna Wawro, Julia Nazarova.